Zafunduj sobie ulgę na pociąg

Zafunduj sobie ulgę na pociąg
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

W wielu państwach pociąg to jedne z najpopularniejszych środków lokomocji. Jest szybki, sprawny, skuteczny, a przy tym tani. Dodatkowo przewoźnicy często kuszą nas dodatkowymi promocjami, ulgami. Dlatego też korzystając z nich możemy zyskać rabat nawet w wysokości 65 procent.

Oprócz ulg ustawowych, czyli takich ustalonych odgórnie możemy dodatkowo skorzystać jeszcze z ulg handlowych, czyli oferowanych przez przewoźnika. Kto może z nich skorzystać?

Pierwszą promocją godną uwagi są promocje dla zorganizowanych grup. Promocja polega na tym, że na każde 10 osób, które podróżują pociągiem jedna z nich może podróżować za darmo. Warunkiem koniecznym, aby uzyskać taką promocję jest posiadanie zaświadczenia z danej instytucji organizującej wyjazd.

Każdy, kto ma ukończone 60 lat i często podróżuje może skorzystać z Karty Seniora. Zakup takiej karty kosztuje 150 złotych. Karta jest ważna przez cały rok i uprawnia do 50 procentowego upustu na każdy przejazd.

Rodzina 2- 5 osobowa, w której jeden z podróżujących ma mniej niż 16 lat może skorzystać z promocji, dzięki której dorośli za przejazd zyskują 33 procentowy upust. Takim oto sposobem podróż będzie znacznie tańsza i nie uszczupli naszego budżetu.

Wszystkie przedstawione powyżej ulgi można ze sobą w odpowiedni sposób łączyć. I tak np. bilet rodzinny można śmiało łączyć z ulgami ustawowymi, dzięki czemu można zyskać zniżkę nawet w wysokości 65 procent. Dlatego zanim wyruszycie w podróż PKP Intercity czy skorzystacie z usług innego przewoźnika, to sprawdźcie aktualne promocje, bo po co przepłacać, jeżeli można znacznie zaoszczędzić i podróżować prawie za darmo. O aktualnych promocjach, zasadach łączenia poszczególnych promocji ze sobą dowiecie się więcej odwiedzając stronę internetową danego przewoźnika bądź w kasach na dworcu kolejowym.

Podobne wpisy o podróżach oraz turystyce:

about author

admin

related articles

Polecamy: