Wycieczka do Japonii

Wycieczka do Japonii
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

wycieczka-do-japonii-9Kim jesteś? Czy czujesz, że jesteś indywidualnością, jedyną w swoim rodzaju, czy może masz poczucie, że należysz do części większej grupy, bez której w samotności nie istniejesz.
Zapewne Europejczycy i Amerykanie opowiedzieliby się za tą pierwszą opcją. Każdy z nas ma poczucie własnego „ja”. Chcemy się rozwijać jako oddzielne jednostki, pragniemy być zauważeni przez innych, sami jesteśmy sobie w stanie poradzić. Inaczej się sprawa ma z ludźmi pochodzenia azjatyckiego. Wycieczka do Japonii pokazałaby nam, że w innych kulturach ludzie żyją i pracują poświęceni dla większej grupy, nie czują potrzeby indywidualizacji. Są szczęśliwi, gdy mogą przyczynić się do polepszenia się sytuacji innych osób. Brak tam egoizmu.
Co ciekawe w językach azjatyckich nie istnieje forma „ja”. Jak w takim razie Azjaci mają czuć potrzebę wyrażenia siebie, swoich myśli i pragnień jeśli nie mogą powiedzieć „Chcę dziś wyjść wcześniej z pracy” gdy wszyscy inni siedzą dwunastą godzinę w firmie. Albo co ma powiedzieć, gdy nie smakuje mu sushi?

Podobne wpisy o podróżach oraz turystyce:

about author

admin

related articles

Polecamy: