Watykan uznał drugi cud Jana Pawła II. Kanonizacja w tym roku?

Watykan uznał drugi cud Jana Pawła II. Kanonizacja w tym roku?
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

„Santo subito”, czyli „święty natychmiast” tak na Placu Świętego Piotra w Watykanie na pogrzebie Jana Pawła II krzyczał tłum wiernych. Jan Paweł II w czasie 27- letniego pontyfikatu zaskarbił sobie serca, uznanie i szacunek ludzi na całym świecie. Teraz cały świat czeka z niecierpliwością na kanonizację Papieża Polaka. I wszystko wskazuje, że będzie miało to miejsce już w tym roku.

W ostatnim czasie mass media poinformowały, że Watykańska Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych uznała drugi cud Jana Pawła II. Teraz wystarczy tylko, aby papież Franciszek podpis dekret kanonizacyjny i ogłosił datę kanonizacji. Z licznych źródeł wynika, że Jan Paweł II zostanie wyniesiony na ołtarze pod koniec tego roku wraz z papieżem Janem XXIII.

Aby móc być kanonizowanym, czyli uznanym za świętego, wymaga się udokumentowanych 2 cudów, z czego jeden musi dokonać się po beatyfikacji. Przypomnijmy, że 1 maja 2011 roku podczas uroczystej Mszy Świętej na placu św. Piotra w Rzymie papież Benedykt XVI wyniósł na ołtarz Jana Pawła II. I takim oto sposobem papież Jan Paweł II zyskał tytuł błogosławionego.

Pierwszym cudem, dzięki któremu Jan Paweł II był beatyfikowany, czyli uznany za świętego na danym terenie, było tajemnicze uzdrowienie chorej na Parkinsona francuskiej zakonnicy – Marie Simon-Pierre Normand, która modliła się do Jana Pawła II o uleczenie. Watykańscy lekarze nie znaleźli medycznego wyjaśnienia cudownego uzdrowienia, dlatego też uznali, że ten cud zdarzył się dzięki wstawiennictwu Wojtyły u Boga.

Drugi cud, który kilka dni temu został zaakceptowany przez Watykańską Kongregację Spraw Kanonizacyjnych, miał wydarzyć się 1 maja 2011 roku, a więc podczas uroczystości beatyfikacyjnych Jana Pawła II. Różne watykańskie źródła informują, że dotyczy on uzdrowienia pewnej „dojrzałej” kobiety, która prosiła Jana Pawła II o wstawiennictwo u Boga.

Podobne wpisy o podróżach oraz turystyce:

about author

admin

related articles

Polecamy: