Nicea ? stolica Lazurowego Wybrzeża

Nicea ? stolica Lazurowego Wybrzeża
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

urlop (4)Nicea słynna jest cudownej nadmorskiej promenady, łagodnego klimatu i luksusu. Jest to bogate i przepiękne miasto łączące bogatą i bardzo ciekawą historię ze sztuką przez duże S i bardzo przyjemnym dniem dzisiejszym.
Nicea jest wielkim i bardzo nowoczesnym miastem, ale prawdziwymi jej symbolami są nadmorski bulwar i plaże. Jest ich 35 i są zarówno bezpłatne publiczne jak i bardzo eleganckie prywatne, gdzie za wstęp trzeba zapłacić kilka euro, ale można odpoczywać i opalać się w atmosferze dolce vita.
Bujna roślinność, łagodny klimat, bogata architektura i cudowne światło od zawsze przyciągały do tego miejsca artystów (i bogaczy, którzy tych artystów wspierali finansowo). Dzięki nim w Nicei jest sporo bardzo ciekawych muzeów. Najsłynniejsze to oczywiście te, poświęcone Matisse?owi i Chagallowi, ale koneser sztuki nie zawiedzie się także odwiedzając muzea sztuki nowoczesnej czy też naiwnej. Zresztą sztukę w Nicei widać na każdym kroku nawet w najbardziej banalnych miejscach: na przykład na przystankach tramwajowych, które ozdobione zostały przez miejscowego malarza Bena.

Podobne wpisy o podróżach oraz turystyce:

about author

admin

related articles

Polecamy: