Nicea ? Lazurowe Wybrzeże

Nicea ? Lazurowe Wybrzeże
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Ale Nicea to nie tylko promenada, plaże i muzea: to także, jak na francuskie miasto przystało kilka targów o specyficznym klimacie, na przykład rzadki już w dzisiejszych czasach targ rybny. Najsłynniejszy jest jedna codziennie działający na placu Cours Saleya. Jest tu dosłownie wszystko: począwszy od antykwariuszy, którzy rozkładają się tutaj w poniedziałki i handlarzy wszelkiego rodzaju żywnością (od oliwek i wszelkiego rodzaju oliw, przez wędliny, owoce i warzywa) aż po cudowne kwiaty.
Innym magicznym miejscem w Nicei jest Góra Zamkowa, na której nie ma jednak żadnego zamku a z zabytków jest tylko stary żydowski cmentarz, ale za to widoki z niej są spektakularne. Widać stąd port jachtowy z nabrzeżem a z drugiej strony całe miasto zarówno stare jak i nowoczesne dzielnice i sięgające aż po horyzont intensywnie błękitne morze.
Nicea to także miasto ogromnej ilości i jakości restauracji począwszy od bardzo ekskluzywnych i drogich aż po niedrogie plażowe bary. I nawet te najtańsze trzymają naprawdę bardzo przyzwoity poziom.

Podobne wpisy o podróżach oraz turystyce:

about author

admin

related articles

Polecamy: