Magia Ełku

Magia Ełku
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_turystyka16.jpgEłk to miasto, które warto zobaczyć, będąc w województwie Warmińsko-Mazurskim. Możemy zwiedzić tam interesujące muzeum kolei wąskotorowej. Ciekawą rzeczą jest też stary, klimatyczny dworzec, choć można tu przy okazji nadmienić, że niektórym wyda się on z lekka obskurny. Dla miłośników komunikacji miejskiej ważką atrakcją może okazać się przejażdżka ełckimi autobusami.

Największą atrakcją Ełku (czyli taką, która trafi w gusta statystycznie najliczniejszej grupy ludzi) jest bez wątpienia wielość czy też mnogość jezior, będących zarówno w samym mieście, jak i jego najbliższych okolicach, nie mówiąc już o tych bardziej oddalonych miejscach. Trudno dziwić się zresztą temu stwierdzeniu, bo mówimy przecież o mieście na Mazurach. A jak wiadomo, jest to teren wręcz naszpikowany jeziorami – i to różnej wielkości.

Świetnie zaprojektowane deptaki wokół jezior tworzą niesłychanie sielankową atmosferę. W Ełku w ogóle znajdziemy bardzo dużo przyjemnych i pomysłowych skwerków i miejsc, gdzież można przysiąść na ławce i z kimś porozmawiać jak np. skwerek z makietami planet Układu Słonecznego. Warto więc pojechać do Ełku. Wycieczka tam to elegancka turystyka.

Podobne wpisy o podróżach oraz turystyce:

about author

admin

related articles

Polecamy: