Loano

Loano
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

Zabawa, sport i łatwo dostępne kąpieliska czynią z Loano jeden z najprzyjemniejszych kurortów nadmorskich.
Być może ze względu na nową Marinę, która jest duża i przyjemna, albo z powodu ciągłego ruchu i intensywnego życia, Loano błyszczy na liguryjskim wybrzeżu. I podobnie jak apartamenty na Istrii są dostępne w bardzo różnorodnych cenach, tak i Loano oferuje zróżnicowane zakwaterowanie. Z łagodnym i suchym klimatem panującym przez cały rok, zapewnionym przez położenie w zatoce, Loano ma wspaniałą plażę, która rozciąga się na wschód od przystani morskiej na ponad dwa kilometry długości. Sztuczna bariera chroni morską florę i faunę: ten odcinek morza jest jednym z najbardziej urokliwych na Riwierze, ze spokojnym i czystymi wodami, idealnie nadającymi się dla dzieci. Warto wybrać się na spacer długą i wspaniałą promenadą Madonna di Loreto wysadzaną palmami, gdzie można skosztować wyśmienitych lodów.

W letnie wieczory, wzdłuż nabrzeża znajduje się wiele zakładów kąpielowych, w których można zamówić posiłek i zjeść go na świeżym powietrzu z tarasem bezpośrednio przy plaży, dzięki czemu można cieszyć się wspaniałymi zachodami słońca nad morzem. Podobne atrakcje oferuje Chorwacja domki proponująca turystom nad samym Adriatykiem. Historyczny, zabytkowy obszar jest bogaty w urokliwe budynki i drobne sklepów, gdzie można znaleźć typowe produkty i przedmioty rzemiosła. Jeśli masz ochotę na ciekawy spacer, przejdź się w poszukiwaniu różnych fontann stworzonych dzięki Loano Art Fountains, projektowi, który przeniósł sztukę do łatwo dostępnych miejsca spotkań. Dzięki swojemu klimatowi Loano zachęca do funkcjonowania na świeżym powietrzu, jednocześnie oferując wiele możliwości uprawiania sportów.

Dzieci mogą dać upust swemu pragnieniu zabawy na placach zabaw w parkach Grossi i Rocca. W zakładach kąpielowych można skorzystać z oferty nurkowania, windsurfingu, żeglarstwa i siatkówki plażowej. Są tu także korty tenisowe, dwa pola do mini golfowa i lodowisko. Za Loano znajduje się Monte Carmo połączone siecią ścieżek prowadzących do Alta Via dei Monti Liguri.

słowa kluczowe: toskania pogoda w październiku, san remo noclegi, liguria agroturystyka, loty genua, genua san lorenzo, savona wlochy, oceanarium genua, cerkiew chrystusa zbawiciela, genova zabytki, genua akwarium, portofino wczasy

Podobne wpisy o podróżach oraz turystyce:

about author

admin

related articles

Polecamy: