Liguria wycieczka objazdowa

Liguria wycieczka objazdowa
1 vote, 3.00 avg. rating (68% score)

Udany wypoczynek w Ligurii

Pojechać do Ligurii na wczasy oznacza pojechać na udany i dobry wypoczynek. Sama Liguria leży w zachodnich Włoszech i jest miejscem bardzo urokliwym. Region Ligurii zwany jest włoską riwierą, jest to zatem miejsce położone nad Morzem Liguryjskim i tutaj spotykają się też dwa największe łańcuchy górskie Alpy i Apeniny.
Liguria to wspaniałe miejsce dla lubiących wypoczynek nad morzem ale i dla osób, które lubują się w formie aktywnego spędzania czasu urlopowego. Bardzo popularne jest tutaj nurkowanie, kajakarstwo, żeglarstwo oraz inne formy sportów wodnych.
Wspaniała jest też kuchnia liguryjska a sami mieszkańcy tego włoskiego regionu uważani są za osoby, które są zamknięte na wszelkiego rodzaju nowości. Najbardziej popularnym specjałem kuchni liguryjskiej jest focacia czyli cienki placek.
Liguria to bardzo dużo kurortów, położonych w malowniczych miejscach, wiele małych i urokliwych miasteczek, to wspaniałe miejsce do wypoczynku i rekreacji. Zawsze więc wypoczynek w Ligurii będzie należał do udanych.

Podobne wpisy o podróżach oraz turystyce:

about author

admin

related articles

Polecamy: