Liguria kierunki podróży

Liguria kierunki podróży
1 vote, 4.00 avg. rating (78% score)

Liguria – najważniejsze informacje

Liguria to jeden z regionów zachodniej części Włoch. Mieszka tu prawie 2 miliony ludzi. Głównym punktem jest z pewnością stolica tego terenu, czyli Genua. Liguria sąsiaduje z Francją, posiada również dostęp do morza. Cechą charakterystyczną są tu niemal tropikalne upały. Od wiosny do jesieni można natrafić na wysokie temperatury również w porach nocnych.

Liguria, w której panuje zdecydowanie śródziemnomorski klimat, jest chętnie odwiedzanym punktem na terenie Włoch. Warto zajrzeć do wspomnianej Genui, w której znajduje się katedra św. Wawrzyńca, latarnia morska, liczne pałace i kościoły. Ponadto turyści chętnie przyjeżdżają także do Savony i San Remo. Liguria słynie z bardzo atrakcyjnych plaż, które są nie tylko ładne, ale przede wszystkim czyste i bardzo przejrzyste. Na pewno nie brakuje tu również dobrych miejsc noclegowych.

Na koniec warto wymienić także potrawy, jakimi szczyci się Liguria. Ten rejon Włoch słynie z regionalnej oliwy, wspaniałej pizzy, makaronów, owoców morza, dań rybnych i zup. Dobrym pomysłem będzie także spróbowanie lokalnych deserów i win.

Podobne wpisy o podróżach oraz turystyce:

about author

admin

related articles

Polecamy: