Atrakcje prowincji Savony

Atrakcje prowincji Savony
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jego atrakcje pod powierzchnią przyciągają wielu nurków oraz miłośników eksploracji flory i fauny czy też szczątków i pozostałości archeologicznych.

Okoliczne wzgórza oferują przyjemne wycieczki o każdej porze: spacerem, rowerem górskim lub też konno, gwarantując doskonały wypoczynek także dla całych rodzin. Długi szlak Alta Via dei Monti Liguri biegnie wzdłuż praktycznie całej Ligurii, od Ventimiglia do La Spezia.
Są tu też Regionalne Parki Natury: Bric Tana, Piana Crixia, czy rozleglejszy i lepiej znany Regionalny Park Natury Beigua- jedyny Geopark w północnych Włoszech – oraz liczne obszary chronione, zapewniające bogatą różnorodność biologiczną środowiska.
—–

Jeśli jesteś z Dolnego Śląska i szukasz profesjonalnego fotografa, koniecznie sprawdź link Fotograf Wrocław – prace utalentowanego i zawodowego fotografa.

Dzięki ciekawym ofertom sprzedaży nieruchomości na świecie możesz stać się właścicielem pięknego domu lub mieszkania położonego w najwspanialszych, turystycznych lokalizacjach.

—–
Wspaniałe różowo-białe skały stojące nad morzem lub nieco w głębi lądu przyciągają najlepszych wspinaczy z całego świata, ale także tych początkujących. Miłośnicy golfa mogą skorzystać z pól o światowym poziomie: Garlenda i Albisola Superiore, z których oba posiadają wyjątkowe i piękne położenie.

Sanktuarium Waleni jest nieskażonym obszarem, w którym można zaobserwować ssaki morskie, takie jak niebieskie wieloryby, delfiny i kaszaloty. To jest ich miejsce spotkań wiosną i latem, gdzie odżywiają się aż do nadejścia zimy.

W prowincji Savona czeka na turystów także wiele fascynujących wydarzeń kulturalnych. Festival Teatrale Borgio Verezzi latem ożywia magiczną i panoramiczną scenę Verezzi. Potem odbywa się Riviera dei Teatri, profesjonalny teatr artystyczny promujący głębokie więzi z tym terenem. Przez cały rok odbywa się także kalejdoskop tradycyjnych wiejskich festynów z zabawami, festiwalami, targami oraz wydarzeniami religijnymi. Najbardziej znanym i prestiżowym w ostatnich latach jest historyczna “Procesja Wielkopiątkowa” odbywająca się co dwa lata w Savonie. Wtedy to lokalne klasztory paradują z ich drewnianymi skrzyniami i krzyżami przez zabytkowe centrum miasta.

słowa kluczowe: liguria miasta, liguria klimat, katedra san lorenzo, liguria savona, liguria loano, kurort nad morzem liguryjskim, sanremo prowincja imperia włochy, alpy liguryjskie, liguria atrakcje turystyczne, liguria imperia

Podobne wpisy o podróżach oraz turystyce:

about author

admin

related articles

Polecamy: