Aktywne wakacje

Aktywne wakacje
1 vote, 5.00 avg. rating (88% score)

urlop (4)Choć wiosna dopiero zawitała do nas od kilku dni, wielu ludzi pracujących zawodowo już planuje swoje przyszłe urlopy. Zważywszy na klimat naszego kraju najchętniej wybierane są miejsca, gdzie temperatury są wysokie i można spokojnie opalać się na plaży.

Takie wakacje, beztroskie, spokojne i leniwe, należą się każdemu. Jednak są ludzie, którzy najchętniej wypoczywają w ruchu, to oni są typem aktywnych turystów planujących drobiazgowo swoje wyjazdy. Wciąż popularne są wycieczki do słynnych stolic jak Rzym, Paryż czy Madryt, które są niezwykle malownicze i obfitują w piękne, światowej klasy, zabytki.

Turystyka dzieli się ze względu na jeden, główny cel wyjazdu. Stąd wyróżnia się m.in. turystykę biznesową czy zdrowotną, Wyjazdy wakacyjne wpisują się w rodzaj turystki wypoczynkowej oraz poznawczej. Ich forma może być różna np. zwiedzanie szlaków historycznych, zabytkowych lub safari. Wyjazdy czysto wypoczynkowe także mogą zawierać pewne formy aktywności jak np. piesza, rowerowa czy nurkowa.

Podobne wpisy o podróżach oraz turystyce:

about author

admin

related articles

Polecamy: